close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • WIADOMOŚCI

 • 21 kwietnia 2017

  Zaangażowanie Polski na Półwyspie Koreańskim oraz aktualna sytuacja bezpieczeństwa w regionie Azji Wschodniej były głównymi tematami rozmowy podsekretarz stanu w MSZ Joanny Wroneckiej ze składającym wizytę w naszym kraju wysokim przedstawicielem Wojskowej Komisji Rozjemczej Dowództwa ONZ w Korei (Senior Member UNCMAC), generałem Cho Yeong Jinem.

  Rozmówcy wyrazili zaniepokojenie zwiększającym się napięciem na Półwyspie Koreańskim. Naszym zdaniem jak najściślejsza współpraca wszystkich zainteresowanych stron jest najważniejszym narzędziem w rozwiązaniu tego problemu – powiedziała wiceminister Wronecka. Dodała również, że Polska będzie w tym roku gospodarzem konsultacji politycznych KNPN.

   

   

  Generał Cho docenił ponad 60-letnie zaangażowanie Polski na Półwyspie Koreańskim, dzięki członkostwu w Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych (KNPN), a także utrzymywaniu relacji dyplomatycznych zarówno z Republiką Korei, jak i z Koreańską Republiką Ludowo-Demokratyczną.

   

  Generał Cho przebywa w Polsce w ramach wizyty kurtuazyjnej w państwach będących członkami Komisji Nadzorczej Państw Neutralnych (Polska, Szwajcaria, Szwecja). Polska jest członkiem KNPN od momentu jej powołania, na mocy podpisanego w 1953 r. Porozumienia Rozejmowego kończącego wojnę koreańską.

   

   

  Biuro Rzecznika Prasowego

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych

   

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: