close

 • Być wiernym Ojczyźnie mej, Rzeczypospolitej Polskiej
 • ZAGRANICZNA POLITYKA EKONOMICZNA

 • 6 marca 2015

  Departament Współpracy Ekonomicznej MSZ ma przyjemność zaprosić konsultacje z Międzynarodową Korporacją Finansową (IFC), które odbędą się w dn. 17 marca br. Zaproszenie skierowane jest do przedsiębiorstw zainteresowanych inwestycjami powyżej 30 mln USD, realizowanymi w krajach rozwijających się.

   

  IFC jest największą międzynarodową organizacją finansową udzielającą pomocy sektorowi prywatnemu i spółdzielczemu krajów rozwijających się. Działa jako instytucja dostarczająca kapitał i wsparcie techniczne. Potrafi zmobilizować innych inwestorów wokół danego projektu (np. Afrykański Banku Rozwoju, Europejski Bank Inwestycyjny etc.), udzielając kredytów konsorcjalnych - co jest przydatne w przypadku inwestycji dużych, powyżej 30 mln USD.  

   

  IFC dostarcza też ubezpieczenia od ryzyka politycznego (instrument MIGA) i istnieje możliwość zaangażowania się Polski i polskich przedsiębiorstw w funduszach specjalnych IFC. W 2014 r. IFC miało pięć takich funduszy m.in. IFC African, African, Latin American, and Caribbean Fund (1 mld USD), Africa Capitalization Fund (182 mln USD) i IFC Global Infrastructure Fund (1,2 mld USD).

   

  Spotkanie odbędzie się w siedzibie Polskiego Instytutu Dyplomacji, ul. Podwale 7 w Warszawie w godzinach 11:00-13:30. Zgłoszenia przyjmowane są do 12 marca br. na adres monika.izydorczyk@msz.gov.pl. Po spotkaniu, przewidzianym na ok. 1 -1,5 h przewidziane są konsultacje indywidualne z ekspertami IFC.

   

   

   

   

   

   

  zdjęcie: źródło RFsole-Fotolia  

  Drukuj Drukuj Podziel się treścią: